Basha takim me ambasadoret e vendeve Perendimore/ Ambasadorja Yuri Kim jep mesazhin e koduar…

Sapo ka perfunduar mbledhja e kryetarit te Partise Demokratike, Lulzim Basha me ambasadoret e huaj ne vendin tone.

Kytakim zgjati me shume se nje ore dhe u zhvillua ne seline blu. Sipas informacioneve ne fokus te diskutimeve ka qene situata e tensionuar e dites se djeshme qe ndodhi ne seline e PD-se mes Bashes dhe Berishes.

Sipas burimeve ky takim eshte kerkuar nga vete ambasadori i  Gjermanise Peter Zingraf, ambasadorja e SHBA-se, Yuri Kim, ambasadori i BE-se, Luigj Soreca dhe ambasadori i Frances dhe Anglise. Ata u priten ne seline e PD, nga nenkryetarja Jorida Tabaku dhe sekretari i pergjithshem Gazmend Bardhi.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk ka hezituar te jape edhe nje mesazh sapo shkel seline blu. “Dite me diell. Dite shume e bukur sot”, i thote ajo Tabakut teksa futet brenda ne PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published.