E BUJSHME! Arrestohet Lefter Koka nga SPAK/ Akuzohet per dosjen…

SPAK ka arrestuar ish-ministrin Lefter Koka. Ish-ministri akuzohet per dosjen e inceneratoreve. Mesohet se forcat operacionale kane mberritur paraditen e sotme ne Durres, dhe kane shoqeruar disa persona, mes tyre edhe Koken, te cilit pritet qe ti komunikohet dhe masa e arrestit.

Pervec Kokes ka edhe disa persona te tjere te shoqeruar, te cileve ne vijim pritet qe t’iu komunikohet edhe akuza.

Koka vendosi qe me 1 shtator te ketij viti, i zgjedhur si deputet nga vota e qytetareve te Durresit nga zgjedhjet parlamentare te 25 prillit, te jape doreheqjen nga mandati vetem nente dite para betimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *