E papritur! Grida Duma lë mandatin: Goditën tim bir. Nuk do jua fali kurrë!

Pengu me i madh i Grida Dumes, deputetes se Partise Demokratike qe hoqi sot dore nga mandati eshte sulmi qe ka perjetuar djali i saj, pergjate kohes qe ajo vete ka qene ne politike. Nga Kryesia e Kuvendit, Duma tha se ‘politika e llumit’ e ka goditur ne menyre te ulet dhe se permes ketyre sulmeve, eshte lenduar i biri.

Fytyrat e politikaneve, Duma i konsideroi si fytra qe nuk buzeqeshin, por zgerdhihen dhe flasin me sterkala peshtyme, referuar ndotjes ver bale.

“Sot do t’ju them qe ka nje gje qe nuk do t’ia fal kurre politikes se llumit. Ky ndoshta do te jete pengu i jetes time. Godtija qe bente politika per mua poshte brezit, godiste çdo dite e me teper tim bir. Do ti shfaqen shume gogesima edhe atij, fytyra me shume fytyra qe duket sikur buzeqeshin, por jane zgerdhirje. Skertalat e peshtymes se tyre na bien te gjitheve. Nuk e kam lene dhe nuk e kam lene betejen me koleget e mi, atehere kur vendimet e gabuara te lidershipit nga lenia e mandateve e tek te tjera, e goditen fort PD-ne. Atehere u quajt lualitet,”- tha Duma.