Sali Berisha i vendosur: Rama e ka vendin në burg! Nuk ka tolerim

Kreu i PD-se, Sali Berisha mbremjen e djeshme ka bere nje takim me banoret e deges 9 ne Tirane.
Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet te ishte ne bu rg, por drejtesia eshte kthyer ne nje repart te shem tuar te Rilindjes.

A tolerohet me shume ky njeri? Jo nuk tolerohet. Ky po i sh faros shqiptaret, largohen dhe vetem largohen. Ata thone varferia, por nga vjen varferia. Pse nuk vinin shqiptaret keshtu tek ju para 7-8 vitesh, çfare ndodhi keto vite? Sepse para 7-8 vitesh e ndertonin kilometrin e rruges, autostrades me 2 mln dollare, ndonjehere dhe 1 mln. Para 7-8 vitesh, shkolla ndertohej me 400-600-800 mije, por kurre me 3-4-5 milione euro.

Sepse para 10 vitesh kryeministri udhetonte me linja tregtare, qeveritaret udhetonin me ekonomi klas, nuk ndodhte kurre me avion, helikopter taksi. Pra jane te gjitha keto qe po i largojne shqiptaret.

Ky nuk ben zgjedhje. Ky na ben karshillek çdo demokrati, termet do te bejme shprehej nga Peshkopia. Ndaj dhe ne duhet te pergatitemi ti japim ate qe kerkon ar miku, ar miku eshte ar mik. Ju garantoj se perveç fuqise tuaj, fuqise se qytetareve shqiptare, gje ne bote qe ta drejtoje ate nuk ka.

Ai me 1 te dhjeten e ketyre qe ka bere e ka vendin ne b urg, per te pakten 50 vite. Por nuk ka drejtesi ketu. Ai e ka asgjesuar drejtesine. Drejtesia eshte nje repart i she mtuar i rilindjes se Edi Rames.