Sali Berisha bën paralajmërimin e fortë: Do ta paguash shtrenjtë!

Kryetari i PD, Sali Berisha Berisha ne takimin qe zhvilloi me drejtuesit e Degeve dhe te Forumit Rinor te Tiranes paralajmeroi Ramen se, do ta paguash aq shtrenjte prekjen e votes sa nuk mund ta imagjinosh. Ka nje kufi. Berisha tha se, qe tani po mblidhen çertifikatat.

“Edi Rama nuk ka te ndalur. Duhet ta ndalim. Te jemi te pergatitur per nje beteje. Ketu kemi kryetarin e ri te Forumit Rinor, kemi kryetaret e Forumeve. Ne balle te kesaj beteje do te jene te rinjte. Do te jemi te gjithe. keto dy fronte po shkojn e drejt zgjedhjeve.

Une kam marre informacion se kane filluar qe tani duke mbledhur çertifikatat. Une do t’i them “mblidhi”, por ne menyre absolute, ja ku jam ketu, do ta paguash aq shtrenjte nqs prek voten sa nuk mund ta imagjinosh.
Ka nje kufi.

Ne po votojme vete, po votojme e po votojme. Do t’i kthejme shqiptareve voten. Nqse ky armik i votes mendon prape te vje dhe voten te prese te nesermen, se ç’e pret. E them hapur.

Ne voten nuk e dorezojme.

Data 27 prill duhej te ishte data e kryengritjes me te fuqishme qe ka njohur Shqiperia per voten sepse demokratet u perballen me shtetin elektoral, u perballen me ush trine e patronazhisteve te rrori ste te kuq.

Po nuk nxori mend, une i jap fjalen e nderit se do t’i japim pergjigjen me ekzemplare qe nuk mund ta imagjinoje dhe do pergatitemi.
Ne nuk duam asgje tjeter, perveçse te votojne shqiptaret”, u shpreh Berisha.