Andi Bushati me deklaratë të fortë: Tani i ka ngecur SHARRA NË GOZHDË Kryeministrit

Analisti Andi Bushati thote se qellim kryesor i fjalimit te Edi Rames ne Strasburg eshte rehabilitimi dhe lirimi nga burgu i Hashim Thaçit.

Ne nje interviste, Bushati u shpreh se Edi Rama ka nje projekt politik; t’i jape vetes aureolen e liderit Ballkanin ne vellazeri me Vuiçiçin.

“Edi Rama ka nje projekt politik; t’i jape vetes aureolen e liderit Ballkanin ne vellazeri me Vuiçiçin. Per kete kishte nje marreveshje me Thaçin qe kulmoi te projekti i shkembimit te territoreve. I ka ngecur sharra ne gozhde me Albin Kurtin, ndaj po ben çdo gje te riktheje ne skene Hashim Thaçin.

Objektivi eshte ky, po ta degjosh me vemendje jane dy fjalime brenda njerit, njeri eshte fjalim mbrojtes per Thaçin”, tha Bushati.