Thirrje URGJENTE per Bashen/ Jul Deda e leshon gojen keq: Dil o Lul se…

Ne keto momente ne PD ka hyre Sali Berisha me mbeshtetesit e tij per te zhvilluar brenda ambienteve te selise, mbledhja e Komisionit te Rithemelimit te PD.

Tashme  Berisha me mbeshtetesit e tij kane hyre brenda ambienteve ku po zhvillon mbledhjen nderkohe Basha po vazhdon mbledhjen e tij ne Kryesine e PD, dhe i ndan vetem nje korridor.

Aktori i humorit Jul Deda, njekohesisht pjese e PD dhe mbeshtetes i Berishes ka nje mesazh per kryedemokratin Basha.

“Dil nga banjo Lul, se s’te bejme gje. Dil mos ki frike…!” – shkruan Jul Deda ne Facebook duke ironizuar gjendjen ne te cilen ndodhet Basha.

Rikujtojme se Kuvendi Kombetar i mbledhur nga Berisha ne 11 dhjetor mblodhi 4934 delegate dhe shkarkoi me shumice votash nenkryetaret e PD, dhe kryetarin Lulzim Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.