Ish Presidentët Alfred Moisiu, Rexhep Mejdani dhe Bamir Topi nisen drejt HAGËS


Tre ish-presidentet e Shqiperise Alfred Moisiu, Rexhep Meidani e Bamir Topi, te shoqeruar nga ish-kryeministri Pandeli Mjako, kane vendosur te udhetojne drejt Hages.

Mesohet se ata do te takojne ish-lideret e UÇK-se, qe qendrojne atje ne pritej te gjykimit.Vizita e tyre parashihet te ndodhe me 29 shtator.

Ish-drejtuesit e shtetit shqiptar pritet te zhvillojne takime me ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentaret, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, ish-deputetin Rexhep Selimi dhe emrat e tjere.

Pjese e delegacionit do te jene edhe ish-ministri i Jashtem Behgjet Pacolli dhe ajo qe vihet re eshte se pjese e grupit te ish-presidenteve nuk jane Ilir Meta dhe Sali Berisha. Keta te fundit e kane sul muar shpesh Thaçin.