Meta: Do ja shkuli dhëmbët. Shumë shpejt do jetë bashkë me ato rrusp…. e tij

Kryetari i Partise se Lirise, Meta deklaroi diten e djeshme se opozita do ia shkule dhe mbet kryeministrit Rama.

I pyetur nga gazetaret se nese druhet nga ndonje su lm qe mund t’i vije nga Rama, Meta tha se te gjithe e dine guximin prej lepurushi qe kreu i qeverise ka. Po ashtu, ai shtoi se Rama nuk do kete as mundesine te thote qe nuk e bej me.

‘Opozita do ti pergjigjet dhembe per dhembe. Do ia shkulim dhe mbet, e dime shume mire trimerine dhe guximin e lepurushit Rama, ai e di shume mire qe ne e dime. Te jete i sigurte qe opoziten do ta kete balle per balle, ka humbur mundesine qe te thote qafsha mamin nuk e bej me kete gje. Ka vene ne pikepyetje interesat tona sovrane dhe kombetare. Nuk ka per te qene Shqiperia çiflig i Rames. Shume shpejt Rama do ti nenshtrohet llogaridhenies, shume shpejt ai bashke me ato rruspat e tij. ‘- u shpreh Meta.