E bujshme nga presidenti Serb, Vuçiç: Krenar për miqësinë që kemi krijuar.

Kryeministri Rama ndodhet ne Beograd per te dyten dite ne kuader te mbajtjes se samitit te radhes te “Ballkanit te Hapur”. Sot mbremjen e ka kaluar me presidentin serb Aleksander Vuçiç.

Vuçiç ndau ne Instagram imazhe ku ndodhej bashke me kryeministrin Rama, ku shkruante shkruante se ishte krenar per miqesine e krijuar me Shqiperine.

“Krenar per Beogradin ne uje dhe miqesine me Shqiperine qe kemi krijuar gjate viteve te fundit”, shkroi Vuçiç teksa ishin ulur perballe njeri-tjetrit ne nje lokal buze lumit Sava.

Dita e dyte e Samitit te Open Balkan ne Beograd ka pasur si kryefjale kr izen energjitike qe po afron gje qe do te sjelle nje dimer te veshtire dhe kerksen ndaj Bashkimit Evropian per ndihme.