E fortë/ Gledis Nano zbuloi lidhjet e Olsi Ramës dhe Ministrit Çuçi

Keshtu shkruan ish kryeministri Berisha ne “Facebook”, duke theksuar se Drejtorin e Policise se Shtetit e hen’gri maf’ia Rama-Çuçi.

Ja postimi:

Gledis Nano, vi ktime e zbulimit te lidhjeve te fresketa me kr’imin te Olsit dhe Çuçit.

Te dashur miq

Drejtorin e pergjithshem te policise se shtetit Gledis Nano e hen’gri maf’ia Rama-Çuçi.

Ai u shkarkua pa asnje shkak direkt madhor. Ne mjediset e maf’jas shteterore, gosipi u perhap se Nano iku se kishte zbuluar dhe paditur lidhje te rrez ikshme te Ardi Veliut dhe kupoles tjeter te policise me trafi kante dro ge dhe shperblime te medha prej tyre.

Mirepo, burime tjera te thella pohojne se Nano nuk u largua se zbuloi lidhjet e njohura te kri mit te Veliut dhe kupoles tjeter te policise por atij i kushtoi ko ken:

1-  Afera e Olsi Rames me Call-center ne te cilen qytetare gjermane humben miliona euro ne skeme ma shtrimi nga call-center i Tiranes. Nano po bashkepunonte ne hetimin nga te huajt te kesaj çeshtjeje perveluese per kendin Rama.

2- Gledis Nano me autoritetet Italiane gjeten se ngarkesa e fundit prej 2,2 ton ka nabis eshte transportuar me anije te klubit te velave te velistit te apasionuar, ministrit te familjes Çuçi. Ndaj dhe maf’ia Rama-Çuçi e flaken ate si limon te shtrydhur.