Rrëfehet aktori Deda: U largova nga Basha pasi e kuptova që ai po punonte për llogari të …

Aktori Julian Deda ka su lmuar ish-kryetarin e PD-se, Basha, te cilin e ka mbeshtetur per vite me radhe.

Ai tha se Basha nuk u be asnjehere lider dhe sipas tij, ky i fundit kishte ne plan te shka terronte PD-ne.

“Kemi mbeshtetur nje person qe nuk u be kurre lider dhe nuk kishte ndermend te behej sepse e gjithe kjo ishte nje plan nga ana e tij per ta shka terruar ate parti. Berisha ne 2013 dha doreheqjen u largua dhe kjo eshte burrni politike dhe nuk mund ta aku zojme ate per bemat e Lulit. Paaftesine e tij, Berisha e ka kuptuar per aq kohe sa eshte kthyer. Tani vitet iken dhe duhet ta kishte bere kete veprim qe ne 2017. Pro blemi eshte si Basha i largonte njerezit, si ge njente dhe mash tronte”, u shpreh Deda.

I pyetur nese e ka ge njyer ndonjehere Basha, aktori deklaroi se kjo ka ndodhur shume here.

“Po me ka ge njyer. Tani po te them ge njeshtren me te lehte. Bie tel Lul Basha dy, ora 3 e drekes. Alo, po i them. Ku je mor burre, ne shtepi. Ca po ben? Po shoh film. Ohh bravo me tha. Do vish te me takosh pak. Vajta une 6 e 22. Ore do angazhohesh ti me tha. I thashe une vetem breket s’kam me logon e PD. Ai me tha me duhet tek anetaresia e re. Me futi ne gare dhe humba.

Kishte nje menyre qe te merrte vete dhe ge njente vete pa i kerkuar asgje ti. Heroi i realizmit socialist eshte gjithmone nje person qe nuk ekziston, qe i di te gjitha dhe Basha eshte afer ketij personazhi. Gjithmone ne rregull kishe fri ke t’i afroheshe se mund ta prishje, nuk u be kurre nje lider qe t’i hidhje doren ne qafe apo te pije nje gote.

Nga ana tjeter miku i tij piktori, dilte me njolle ne pantallona, sepse shqiptaret keshtu donin dhe kete artistin e vogel e kishte futur ne xhep”, theksoi Deda.