Batoni bën paralajmërimin e fortë: Mbajeni mend! Janë përmendur dy emra, Veliaj dhe Rama


Analisti B. Haxhiu ka vleresuar pro testen e e thirrur nga PD-ja e Berishes, por qe pati pjesemarrje te larte te qytetareve dhe ju bashkuan e aleatet opozitare. Sipas tij, do kete pro testa te vazhdueshme qe do ja vesh.tıresojne pu,shtetin Rames.

“Dy emra ishin prezent ne foltore, Rama dhe Veliaj. A e dini pse eshte Veliaj aty? Ne zgjedhjet qe do jene pas 10 muajsh, a e dini cili pushtet do atakohet dhe nuk do ja pranojne? Mbajeni mend, prape do jemi ketu. Pushteti qe kushdo qe e fiton nga socialistet ne Tirane”, u shpreh Haxhiu.

Me tej, ai tha se nese Veliaj fiton zgjedhjet lokale qe mbahen vitin e ardhshem, do ta kete shume te veshtire te futet ne zyre me keto lloj pro testash, duke marre si model kete te sotmen.

“Dy emra jane permendur sot, meqe kjo pro teste ka konotacion revolucionar. Ne strategjine e pro testes, njeriu qe e ka bere ate nuk ka logjike me nis me thy erje, as me mo.lotov, ai mati pulsin e njerezve.

Dhe mbas kesaj i ke pro testat e vazhdueshme, plus shtoja Meten qe eshte maestro i ketyre seneve. Une kete debat e kam pasur shume te ash.per me njerezit qe kam bisedu”, tha Haxhiu ne emisionin Opinion.