Lëvizja surprizë e deputetit Basha. Krijon “VATRA DEMOKRATIKE”

Deputeti Basha prej disa kohesh ka dhene doreheqje nga partia Demokratike dhe sefundmi si lider i saj u rikthye Berisha pas plote 9 vitesh. Berisha fitoj ne zgjedhje me 94% te votave, ku kundershtar kishte Ibsen Elezin.

Basha gjate kesaj periudhe ka pasur mbeshtetje te for te nga ambasada Amerikane dhe vatra ne SHBA te cilet para pak kohesh nuk priten ne takim Kelliçin pasi njihet si mbeshtetes i forte i Berishes.

Sipas burimeve prane Bashes behet me dije se ai do te krijoje nje parti te re ku do kete me vete mbeshtetesit qe ka pasur kohet e fundit dhe emrin e partise ja kane sygjeruar amerikanet dhe do te jete “Vatra Demokratike”.

Pritet qe ne shtator, Basha te kthehet nga pushimet qe po kalon me familjen dhe te filloje lu ften e vertete.

Nuk dihet akoma se kush do te jene deputetet qe do e mbeshtesin Bashen, por deri me tani Alibeaj, Tabaku, Agalliu, Bardhi, Pampuri dhe Collaku pritet qe te jene me te.