Analisti Vangjeli plas Bom’bën: Kam dëgjuar zëra. Berisha ka ASIN nën mëngë. Dosja që do plasë …

Analisti Vangjeli, ka folur mbremjen e djeshme ne nje emision televiziv, lidhur me situaten politike ne Shqiperi dhe levizjen e Berishes. Vangjeli tha se Berisha ne shtator, do te beje nje “levizje surprize” qe do ti lere te gjithe “pa tekst”. Dhe qe do jete fillimi i fundit te PS dhe Rames.

Por Vangjeli nuk shpjegoi konkretisht per çfare behet fjale. Por la te kuptohet qe Berisha gati nje dosje me nje ska ndal qe do tro ndise te gjithe vendin.

“Mendoj se Berisha, do te beje nje levizje surprize ne shtator. Kam degjuar zera qe Berisha ka nje as nen menge, nje informacion qe pres tme konfirmohet 100%.

Ne shtator pritet zbritja ne fushe e dikujt tjeter. Per kohezionin e opozites qe vjen edhe Meta. Berisha dhe Meta do bejne nje aleance aq te fuqishme sa askush nuk do rezistoje. Mund te kemi nje levizje spektakolare te Berishes, qe do ti lere te gjithe pa fjale dhe tekst, perfshire edhe Ramen”, tha Vangjeli. Madje PS do rre zikoje perc arjen sepse Ramen do e su lmojne edhe nga brenda PS.

Tani te presim shtatorin dhe te shohim se çfare na ka rezervuar Doktori. Dihet qe gjithmone doktorri eshte i pa lexueshem dhe ka gjithmone nje hap para te gjitheve.

Shtatori do jet nje vjeshte shum me e nxehte sesa gushti dhe balancat e politikes shqiptare do prishen. Ne favor te doktorrit eshte edhe largimi i zonjes Kim nga shqiperia sepse i mbaron mandati.