Erion Veliaj e kalon cakun: Po deshe hidhu nga ballkoni. Nuk më intereson aspak!


Kryebashkiaku i Tiranes Erion Veliaj foli gjate mbledhjes se sotme te Keshillit Bashkiak ne lidhje me fluksin e ndertimeve ne Tirane dhe sidomos ne qender te kryeqytetit. Veliaj tha se ndertimet do te vijojne pasi Tiranes i duhet te zgjerohet dhe te kete pune.

“Ne do te na keni perballe perhere, por gjo’ba me ne te tilla si e vr’au ky apo e vr’au ai ketu, ne Sukth apo Sri Lanka, nuk funksionojne”, tha Veliaj duke shtuar se tani po vinte nga nenshkrimi i nje marreveshjeje me nje grup te rendesishem turistik per kthimin ne hotel te njeres prej ndertimeve te larta ne qender te Tiranes.

“Ua them kete, per gjo’baxhinjte, se Tirana do te rritet. S’mund te themi duam turiste, por nuk kemi hotele, apo dua arsim profesional, por s’kam vende pune. Do hotele? Do i ndertosh. Do arsim profesional? Do i gjesh vendin ku do te punojne se s’ka se si te ndodhe  ndryshe”, tha Veliaj, ndersa me heret theksoi se askush nuk mund ti vere gjo’ba Bashkise se Tiranes.

“Ne te kjo çeshtja e gjo’bave nuk pyesim. Bej ç’te duash, hidhu edhe nga ballkoni po deshe, siç po ndodh me keta te lajmeve te rreme dhe shpi’fjeve. Te ne funksionon: Me pyet, te pergjigjem, por me gjo ba jo. Ua them kete qe te dini se çfare vjen, nga tani deri ne zgjedhje do te keni vetem gjo’ba”, tha Veliaj.