LIVE. Ilir Meta mban konferencën e parë: Kujdes, di shumë sekrete. Tani jam pa kostum


Nje dite pas zhvillimit te konventes se LSI-se ku u ndryshua emri i partise, Ilir Meta zhvillon konferencen e pare si kryetari i Komitetit Organizativ te Partise se Lirise.

Ne fjalen e tij, Meta tha se beteja qe ka nisur sebashku me kete force politike, eshte e domosdoshme per te rivendosur ne vend, demokracine dhe Kushtetueshmerine.

“Dua ta nis kete konference te pare shtypi duke falenderuar per mirekuptimin dhe por ngritjen ne lartesi ne momentin historik, duke hapur mbreme nje rruge te re, nje force te re politike si Partia e Lirise. E di shume mire qe duke qene krenar per ato sakrifica, njekohesisht jane te ndergjegjshem, se kjo beteje e madhe eshte e domosdoshme per te rivendosur perfundimisht ne vend, demokracine, Kushtetueshmerine dhe per te fituar lirine te gjithe shqiptaret” – tha Meta.

“Tani duhet te nisim menjehere nga puna se tani nuk e kemi me ate kostumin qe na sillte dhe ate pyetjen a i lejohet te flase keshtu nje presidenti?

Tani jemi pa xhakete, sot e deri diten e triumfit jo te Partise se Lirise por gjithe popullit te lirise.

Ar miku kryesor i lirise sot eshte dhe korrpsioni dhe eshte ky korru’psion qe e ka renduar situaten e çdo qytetari, familje te ndershme ne menyren me dra’matike e po perze te rinjte e te rejat nga vendi“, tha Meta.