Ilir Meta nis takimet e ngushta. Fillojnë bisedimet për mbledhjen e popullit të 2 marsit


Ilir Meta ka hequr ‘petkun’ e Presidenti te vendit. Mengjesi i sotem ka nisur me ndryshe se ditet e kaluara kur ishte ne krye te shtetit shqiptar. Sot, Meta ka postuar nje foto me ambasadorin Agim Nesho dhe me keshilltarin e tij Tedi Blushi me te cilet ka konsumuar kafen e mengjesit. Ne postimin e tij ne facebook, ai shkruan se kishin folur per tubimin e mbajtur ne 2 mars dhe shton se tashme ishte koha per veprim.

Postimi i plote nga Ilir Meta:

I lumtur ta nisja kete dite te re me Ambasadorin, Agim Nesho. Kujtuam 2 Marsin dhe rame dakord se eshte Koha per Veprim. Nje dite e re, nje rruge e re.

Diten e djeshme, Meta dorezoi zyrtarisht postin e Presidentit te Bajram Begaj. Ai u largua nga ky institucion duke bere shqiponjen e duke mos mbajtur asnje fjalim perballe te pranishmeve.