“E kreu detyrën” Edi Rama shkarkon Zef Mazin! Vazhdojnë shkarkimet e Ministrave


Kryeministri Edi Rama ka njoftuar mengjesin e se henes ndryshime ne kabinetin qeveritar. Sipas kreut te qeverise tashme prioritet per vendin jane negociatat per anetaresimin ne Bashkimin Evropian.

Rama zevendesoi kryenegociatorin me BE-ne, Zef Mazi me Majlinda Dhuken.

Kete e ka bere te ditur kreu i qeverise me ane te nje postimi ne Twitter ku thote se Dhuka eshte nje profil i larte Teknik qe do te zevendesoje nje profil diplomatik te ambasadorit Zef Mazi.

Dhuka qe do te jete kryenegociatore dhe Ministre e Shtetit prane Kryeministrit.