Edi Rama paralajmëron Deputët e PD-së: Jeni një tufë …… Nuk do kaloni as Adriatikun!


Kryeministri Rama e ka quajtur opoziten “nje tufe varkash druri” qe kur shkon ne Kuvend i duket sikur po perballet me nje anije. Teksa i kujtoi “non grate” ish-kryeministrit Sali Berisha, Rama i paralajmeroi se shume shpejt do harrojne edhe Adriatikun, Evropen.

Adem Jashari nuk ka nevoje per levdatat e tuaja, por te mbrohet nga ky raport. eshte bere pis gja’ku i atyre. Tani ju miratoni rezoluten. Nuk keni asnje rruge tjeter. Ju nuk keni kuptuar asgje nga gjithe ato vite qe keni qene ne pushtet. Nje gje eshte sigurt, historia te del para. Nje gje, historia e ka thene shume qarte, se PS ka nje bilanc absolut ne raport me interesin kombetar, absolut.

Bilanci i asaj qe quhet PD, pasi sot eshte nje tufe varkash druri qe vini ketu dhe ju gen’jen mendja se perballeni me anije. Oqeanin ta harroni, por do harroni dhe Gjibraltarin dhe Adriatikun, mbajeni mend se mua me dalin fjalen. Ju e keni thi’ken ne goje sa here qe ju duhet t’ja ngulni Kosoven.

Sa here ju duhet t’ia ngulni thi’ken Kosoves dhe e thiken tuaj e  keni percjelle presidentin ne detyre te Kosoves per ne Hage, historia tregon qe ju e furnizuat Millosheviçin jo PS. Historia nuk iken kurre, del perpara. Mblidhet dhe te del perpara, je i padeshirueshem, “Non grata”, ik tani. Vjen historia thote prit o vella se je i forte por historia eshte me e forte se ty”, tha Rama.