Tensione në Kuvend. Grida Duma revoltohet ndaj Kryeministrit: Jam Grua, se po të isha burre


Deputetja demokrate Grida Duma eshte perplasur me kryeministrin Edi Rama per gjuhen e perdorur nga ky i fundit ne Kuvend.

“Po mire, erdhe ketu dhe bere lajm, me instiktin e kafshes dhe tribune, me foltore dhe …

Erdhe ketu dhe bere lajm. Per çfare erdhe? Per te bere kete lajmin? eshte nje nga ato momentet qe them sa mire qe me ka bere Zoti grua qe ky te jete ky, se po te isha burre nuk do i pergjigjesha ne menyre aq te fisme pike, pike, pikave te ketij..

Nuk gaboj se me pelqejne metaforat. Nuk me pengon formimi te them se kush e ka aparatin tretes ne tru, mund te perdore edhe gojen per jashte qitje.

Ti thua te votojme kete “si çeço”, kur te kemi sjelle nje rezolute edhe me te gjere se kaq. Ne fakt, ju e votuat “si çeço” Srebrenicen se dikush neper bote ua vuri ne dukje qe ishit kunder.

Nuk bejme ne thika pas shpine. Kush eshte thike pas shpine me e madhe se te kesh kete bilanc tregtar me Serbine.

Kush i ben thikat pas shpine kur t’i shfaqesh duke buzeqeshur me Vuçiçin dhe le ne imazh te trishtuar Albin Kurtin.”, u shpreh Grida Duma.