Ministrja Spiropali thumbon keq opozitën: Do harrohen shumë shpejt. Nuk gjejnë asnjë arsye të …


Ministrja e Shtetit per Marredheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka pershendetur miratimin e propozimit francez nga Maqedonia e Veriut.

Ne nje postim ne Facebook, Spiropali thote se Shqiperia dhe Maqedonia e Veriut nisen kthimin ne shtepine e tyre te natyrshme, ne Bashkimin Europian.

Sipas ministres, ky vendim eshte edhe nje pergjigje per skeptiket, per te cilet shprehet se shpi’fjet dhe “klithmat” e tyre do harrohen seshpejti.

Postimi i Elisa Spiropalit:

Do kthehemi ne shtepi! Shqiperia dhe Maqedonia e Veriut nisen kthimin ne shtepine e tyre te natyrshme, ne Bashkimin Evropian.

Ata qe klithin por s’degjohen, shpi’fin por nuk tur perohen, ata qe ne kete moment historik te kombit nuk gjejne arsye te gezohen, do harrohen shpejt bashke me marrezite e tyre aventurore per ta kthyer pas oren e Historise.

Shqiperia po behet. Edhe per inat te tyre. Edhe per te miren e tyre dhe te gjitheve. Forca Shqiperi, me Ty gjithmone!