Kokalari mesazh të fortë nga SHBA për Tabakun, Açken: Mos vegjetoni nën hijen e Bashës.


Evi Kokalari i ka bere thirrje deputeteve te PD-se prane Lulzim Bashes per t’ju bashkuar pjeses qe drejtohet nga Sali Berisha.

Kokalari thote se ata i detyrohet popullit qe i paguan rrogat dhe nuk duhet te vegjetojne nen hijen e Bashes.

Ajo thote se besnikeria e tyre i perket kombit dhe jo interesave te Bashes dhe bashkepunetoreve te tij.

Postimi i plote:

THIRRJE PER BASHKIM!

Per deputetet Orjola Pampuri, Kreshnik Collaku, Jorida Tabaku, Flutura Açka e disa te tjere qe vazhdojne vegjetojne nen hijen e Bashes;

Nese mendoni se nuk i detyroheni asgje kesaj partie, kujtohuni se i detyroheni diçka popullit qe ju paguan rrogat.

Ai popull ju foli dhe juve ne 7 Korrik, sepse ai eshte popull fukara dhe ne nevoje te domosdoshme per ndihme nga çdo politikan qe i ka ngelur nje gram llogjik per te luftuar Edi Ramen.

Ky eshte momenti te dilni hapur dhe ti bashkoheni shumices, dhe pse jo te beheni zera te forte te opozites. Çdo vonese, do reflektoj shume keq ne karrieren tuaj politike.

Besnikeria juaj i perket kombit, jo interesave te Lulzim Bashes & co.

Koha per bashkim eshte SOT.

Dyert e PD jane hapur per ju.

Çfare prisni?