Analisti Mustafa Nano ndryshe nga të tjerët: Protesta është për Ndërkombëtarët, por Ilir Meta …


Protesten e para lajmeruar per ne daten 7 korrik, analisti Mustafa Nano e sheh si nje test qe Sali Berisha po ben per veten e tij.

Nano thote se protesta eshte nje menyre e Berishes per t’u treguar nderkombetareve se kush e drejton tani opoziten.

“Nuk eshte test sepse pretendimi qe mund te rrezohet qeveria permes protestave eshte i kote dhe kete e di edhe bu’dallai.

Ky eshte nje test per Berishen. Por testi i vertete jane zgjedhjet. Sikur te ishte neser, me siguri Berisha do te humbiste ne menyre spektakolare.

Ai po kerkon t’u tregoje te huajve qe llogarite duhet t’i bejne me te nese duan te flasin me dike qe perfaqeson opoziten.

Ketij qellimi do t’ia arrije, por nderkombetaret e kane izo luar njehere e mire. Nuk ka fuqi te ushtroje dh une Berisha. Ai ka te dhu nshme vetem retoriken”, tha Nano.

Lidhur me ska’ndalin e inceneratoreve, Nano tha se ka ngjitur si den’oncim i opozites:

“Gjithe diskutimi per inceneratoret po ngjit ne publik. Nuk e di nese SPAK po punon per te vene para pergjegjesise njerez qe kane bere ab uzime, por denonc’imi po ngjit.

Nuk e di si do ndryshoje pasi Meta te marre frenat e LSI. Lind nje lloj dualizmi kush do te jete me i rendesishem, Meta apo Berisha”.
Leave a Reply

Your email address will not be published.