Ambasadorja Yuri Kim: Ja çfarë më pëlqen më shumë në Shqipëri. Kam pirë rakinë dhe dashuroj …


Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zbuluar ushqim e preferuar ne Shqiperi. Kete e beri te ditur diten e djeshme ne emisionin “Pushime On Top”. E pyetur nga Ori Nebijaj se cila eshte pjata e saj e preferuar ne Shqiperi ajo u pergjigj pa u menduar dy here.

“Me pelqen flija. Nje njeri qe te do shume, mund te beje fli per ty. Çdo njeri qe me ka dhene fli, e di qe eshte nje demonstrim dashurie, ndaj e vleresoj shume”, u shpreh ajo.

‘Jam e sigurte qe te kane ofruar edhe raki, apo jo“- e pyet moderatorja.

‘Sigurisht edhe raki‘- pergjigjet Kim.

Ndersa persa i perket vendit te preferuar ne Shqiperi, ambasadorja tha se ajo eshte e dashuruar me Veriun e Shqiperise pasi edhe vete eshte veriore dhe sipas saj “malesoret” jane te gjithe njesoj.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *