Tensionohet situata mes Presidentit dhe Ramës/ Ilir Meta: S’do kesh vrimë ku të futesh kur unë të ….


Presidenti Meta ka shper’thyer sot ne studion e “Zone e Lire”, nga ku ka sul’muar haptazi kryeministrin Rama. Meta tha se ka aq force sa ta beje Ramen qe te mos kete vend ku te futet. Duke iu pergjigjur deklarates se kryeministrit ne Kuvend i cili tha: Çfare do Meta tani, te behet mbret apo deshmor?, Meta tha se e ka per krenari te bjeri deshmor, por kurrsesi te perfundoje si Rama.

Debati i plote

Meta: Une kam ate fuqi qe e bej sot ate qe te mos kete vrime ne Shqiperi ku te futet. Ai paguan oligarket. Njerezit vd’esin ne spitale. 63% e azilkerkuesve ne BE jane nga Shqiperia.

Rakipllari: Ju si president jeni ne rolin tuaj?

Meta: Patjeter. Roli im eshte t’i dal per zot kushtetuetes.

Rakipllari: Roli juaj eshte te ekuilibroni pushtetet jo t’i thoni q en bir qe ni.
Leave a Reply

Your email address will not be published.