Sali Berisha bën ndryshime në kabinet. Posti i rëndësishëm që merr Klevis Balliu


Ish-kryeministri Sali Berisha ka “shperblyer” Klevis Balliun me nje post ne Partine Demokratike. Selia blu njofton se Balliu eshte emeruar Shef Organizimi i PD-se.

Ai do te jete pergjegjes per organizimin e strukturave te demokrateve.

Detyra e re e Balliut vjen vetem pak dite perpara protestes se 7 korrikut te thirrur nga Berisha.

NJOFTIM PER SHTYP

Klevis Balliu eshte emeruar Shef Organizimi i Partise Demokratike. Ai do te jete pergjegjes per organizimin e strukturave te PD.

Pak dite para protestes se 7 korrikut, Balliu, nje ish-deputet i njohur per angazhime te forta ne mbeshtetje te protestave dhe levizjeve qytetare, merr detyren e re ne strukturen organizative.

Balliu eshte autor i librit “Misioni i Unazes”, nje prej betejave te Partise Demokratike ku ai kishte nje rol protagonist.

ZYRA E SHTYPIT DHE KOMUNIKIMIT
Leave a Reply

Your email address will not be published.