Shkullaku reagon ashpër ndaj Ambasadores: Trego respekt ndaj shqiptarëve, përndryshe …


Armand Shkullaku ka folur per konferencen e organizuar nga qeveria per lu ften kunder korrpsionit, ku ishte e pranishme edhe ambasadorja Yuri Kim dhe deklaroi se “qeveria eshte e perkushtuar per luf’ten ndaj korrpsionit”.

Shkullaku e cilesoi konferenen nje “show prop’agandistik” dhe i beri thirrje Kim te kete pak respekt per audiencen shqiptare, ndryshe nga Rama, qe “i merr shqiptaret per budal’lenj”.

“Ky eshte nje show, qe e shohim per here te pare. Eshte show prop’agandistik. Ka per qellim, qe fytyrat me te erreta te korrpsionit ne Shqiperi, ti paraqese sikur po luf’tojne korrpsionin. Asnje nuk e ha kete. Kete e di edhe ambasadorja amerikane.

Ajo e di qe gjysma e asaj salle kane pasuri qe nuk i justifikojne dot. Edi Rama nuk justifikon dot shtepine dhe veshjet e tij, qe i ben me rrobaqepes nga italia.

Shumica kane shtepi, pasuri, vila, makina, qe nuk jane te justifikueshme per te ardhurat qe kane. Ambasadorja e di mire kete, duhet ti kete pare edhe vete, ka edhe raporte.

Kjo eshte e ngjashme me shfaqjen qesharake, qe atehere na revo’ltonte por tani na ben per te qeshur, ne vitin 2015, ne nje konference per polcine me titull “Luf’ta kunder dro’ges nje histori suksesi”. Foli Tahiri, Rama, Donald Lu…

Ambasadorja nuk eshte lodhur as te mendoje fjale te ndryshme. “Lufte e stermadhe:, tha Lu-ja, keshtu tha dhe Kim. Por pasi foli Lu-ja, na doli gjithe Shqiperia e mbjelle me dro’ge, ministri i implikuar.

A ka shqiptar qe nuk e di kush qendron pas koncesioneve, inceneratoreve, etj? Nuk e di ambasadorja? Nese kjo eshte perpjekje e stermadhe per te luf’tuar korrpsionin, duke bere sa me shume korrpsion…

E vetmja gje qe i kerkoj ambasadores, te tregoje me shume respekt per audiencen shqiptare. Nese Rama i trajton si buda’llenj, ambasadorja te pakten mos ti marre shqiptaret per buda’llenj. Ajo eshte mu ne mes te atyre…”, deklaroi Shkullaku.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *