Vjehrra me Bashën, nusja me Berishën, burri me …/ Flet për herë të parë Floriana Garo


Floriana Garo ka ardhur ne nje rrefim ndryshe dhe ka folur nga planet e pushimeve verore me familjen, raportin me vjehrren dhe si e ka ndryshuar angazhimi ne politike jeten e saj.
Garo zbuloi gjithashtu per raportin me vjehrren, Lumturi Ratkoceri.

Moderatorja: Nje nga temat me te diskutuara ka qene zgjedhja qe beri Floriana ne PD, krah liderit historik Sali Berisha dhe zgjedhja qe beri vjehrra juaj, krah ish kryetarit Lulzim Basha, dukej si nje beteje e ndare mes jush?

Floriana Garo: Une jam perfshire ne kete rruge duke e diskutuar me tim shoq, me familjaret dhe me vjehrren, tjeter se ajo ka thene jo nuk jam dakord. Vjehrra ime ka qene e perfshire ne politike me pare, ajo ka pasur bindje te tjera, tani nuk eshte e perfshire me.

Ajo ne bindje eshte e djathte, tjeter se ajo e sheh realizimin e Shqiperise se deshiruar ndryshe nga une. Jane bindjet e saj, nuk jemi kuptuar ne kete pjese por kjo nuk ka penguar marredheniet tona ne familje, megjithese ka patur shpesh here dhe ner’vozizem.

Moderatorja: Situate e veshtire per bashkeshortin?

Floriana Garo: Bashkeshorti eshte gjendur disi ne situate te veshtire. Ai ka qene pro meje ne fakt dhe shume bindshem me PD-ne, dhe jo pro nenes se tij ne kete rast. Megjithate kjo tregon se funksionon demokracia, dhe nuk mendoj qe eshte rasti i vetem dhe pse ka bere shume pershtypje.
Leave a Reply

Your email address will not be published.