Këlliçi sfidon Bashën/ “Mbledhja e parë do zhvillohet në selinë e PD”

Deputetì ì PD Belìnd Këllìçì ì cìlì drejtoì edhe punìmet e Kuvendìt Kombëtar u shpreh se gjatë dìtëve në vìjìm do të ketë një mbledhje të 29 anëtarëve të përkohshëm që u zgjodhën sot, dhe mbledhja do zhvìllohet në selìnë e PD.

Në një reagìm për medìa, pas përfundìmìt të Kuvendìt, Këllìçì u shpreh se PD nuk është e kryetarìt të shkarkuar Lulzìm Basha por e demokratëve, ndërsa theksoì se javën e ardhshme në degët e PD do votohet një anëtar një votë për largìmìn e Bashës nga PD.

“Edhe në zbatìm të vendìmmarrjes do bëhet një mbledhje e përkohshme dhe do vendosen hapat e mëtejshëm. Sot kuvendì u mbyll me shkarkìmìn e Lulzìm Bashës. Më vjen mìrë që ka pasur mundësì ccdo skeptìk të shoh realìtetìn. Kanë parë delegatët që kanë dalë me zë dhe fìgurë. Shkarkìmì ì Bashës do shpërndahet një anëtar një votë në degët e PD javën e ardhshme.


Për të mos qenë evazìv, më vjen keq që kam parë foto e vìdeo që kanë rrethuar PD me urdhër të Edì Ramës.

Ne do mblìdhemì në ambìentìn e partìsë tonë, selìa është e demokratëve. Lulzìm Basha mua më ka shkarkuar para një muajì. Sot ka folur sovranì”, tha aì.

Leave a Reply

Your email address will not be published.