E fundit! Gazetari Alfred Lela merr postin e rëndësishëm në Partinë Demokratike


Gazetari Alfred Lela ka marre nje post te ri pasi eshte emeruar Drejtor per Marredheniet me Publikun, ne Partine Demokratike.

Emerimi i tij vjen pak dite pasi u zgjodh kreu i ri i Partise Demokratike, Sali Berisha si the ristrukturimin te sekretariateve dhe posteve drejtuese ne parti.

Posti i Leles eshte nje nga dikasteret e reshndesishme te PD-se pasi lidhet me informimin publik dhe komunikimin me mediat per te raportuar çdo vendim nga partia.

Lela edhe pse ne debatet mediatike ka qene prane PD, gazetari dhe analisti politik gjithnje eshte shprehur per hapjen e partise per emra te rinj.
Leave a Reply

Your email address will not be published.