Ori Nebiaj: Sali Berishës i uroj suksese. U tërhoqa nga PD sepse zullumet nuk më …


Moderatorja Ori Nebijaj ka treguar se arsyeja qe nuk u terhoq nga ekrani siç paralajmeroi, ishte se u shkeput nga politika pasi nuk mori mandatin si deputete.

Ori tha se nuk ka hequr dore as nga politika, por qe eshte nje fushe qe e ka lene ne gjume per momentin. Ajo i uroi suksese Sali Berishes per rizgjedhjen ne krye te PD-se, por shtoi se ne ate parti behen zull’ume te medha.

“Une kandidoja se do behesha deputete. Po t’i mbanin sa une premtimet…ata qe s’i mbajne premtimet vazhdojne atje. Le te themi qe politiken ne nje fare menyre e kam lene ne gjume, nuk shoh asnej cep ku mund te angazhohem.

Une nuk jam pjese as e Bashes as e Berishes, isha ne PD se mendoja besoja se gjerat mund te behen me mire. Nuk kam ikur kur ndodhi Basha tamam. E lash une..nuk kam lene PD-ne por gjithe keto zull’umet qe behen per gjithe keto interesat qe nuk me perkasin mua. Zull’ume te shem’tuara fare, keq, keq, keq. Per Berishen, suksese..

Do me pelqente qe PD te kishte nje lider te perfaqesonte demokratet dhe shqiptaret, jo ate qe ka kryer ciklin e vet. Nuk kam hequr dore. Sa kohe keta po zihen si gjelat per karriget e veta…”, tha Ori Nebiaj.
Leave a Reply

Your email address will not be published.