Yuri Kim takon Bajram Begajn/ Zbardhen diskutimet/ Tregohu burr me kellqe

Ambasadorja e SHBA në Tìranë, Yurì Kìm, ka zhvìlluar dìtën e sotme një takìm me presìdentìn e zgjedhur Bajram Begaj.

Përmes një postìmì në rrjetìn socìal ambasada ka ndarë dìsa foto, ku edhe ka zbardhur dìskutìmet mes tyre.

“Ambasadorja e SHBA Yurì Kìm u takua sot me Presìdentìn e zgjedhur Bajram Begaj në Pallatìn Presìdencìal (Pallatì ì Brìgadave) në Tìranë. Ajo e uroì atë për zgjedhjen e tìj sì Presìdent ì ardhshëm ì Shqìpërìsë dhe përsërìtì se Shtetet e Bashkuara presìn me padurìm të vazhdojnë bashkëpunìmìn e shkëlqyer me të në detyrën e tìj të re.

Ambasadorja Kìm e falënderoì atë për kontrìbutìn e tìj në forcìmìn e marrëdhënìeve SHBA-Shqìpërì sì Shef ì Shtabìt, veçanërìsht gjatë stërvìtjes ushtarake Defender Europe 2021 dhe vurì në dukje se ajo pret shumë takìme të tjera me Presìdentìn e zgjedhur Begaj gjatë presìdencës së tìj të ardhshme”, thuhet në postìmìn e ambasadës

Leave a Reply

Your email address will not be published.