Brisilda Shehaj: Do ta kërkoni Metën si President. Edi Rama zgjoi nga gjumi Luanin


Nenkryetarja e LSI-se, Brisilda Shehaj la ne pikepyetje mundesine e rikthimit te Metes ne partine qe ai vete e krijoi ne vitin 2004.

Shehaj tha se shpejt do te kuptohej rendesia e Metes ne pozicionin e presidenti. Sa i perket rikthimit te Metes ne LSI, nenkryetarja u shpreh se ky kostum i rrinte ngushte dhe se priste te kishte nje perfaqesim me te gjere.

“Jam e bindur se pa kaluar shume kohe, do kutpohet vlera e vertete e Metes ne presidence. Nuk besoj se i mbetet Rames per te gjykuar Meten.

Ai te shohe ato shkeljet qe ben se bashku me korrin e sorrave, sepse firmosin vetem marreveshje anti-kushtetuese. Une ua garantoj se do e kerkojne Meten si president.

Meta e ka thene vete se LSI-ja i rri ngushte si kostum. Ajo qe ka rendesi eshte qe Meta te jete atje dhe te kete nje lloj fryme opozitare dhe shqiptaret te mos tra dhetohen.

Shpresojme qe Meta te kete nje perfaqesim me te gjere se LSI-ja”-tha Shehaj.
Leave a Reply

Your email address will not be published.