Habit Vuçiç: I jam shumë mirënjohës Edi Ramës. I kam borxh …


Kryeministrat e Shqiperise, Serbise, Malit te Zi dhe Maqedonine kane marre pjese sot ne samitin e radhes ne kuader te nismes ‘Ballkani i hapur”.

Gjate fjales se tij ne konferencen e perbashket, kryeministri serb Aleksander Vuçiç i ‘thuri lavde’ homologut te tij shqiptar, Edi Rames, teksa tha se kjo nisme nuk do te kryhej pa perkushtimin e tij. Sipas tij, Rama ka treguar fuqine e nje lideri.

“Deshiroj ti them zotit Rama nje falenderim te madh. Ka qene konsistent e i fuqishem se dhe kur kemi qene ne pres’ion nga ane te ndryshme, dhe kur eshte dashur qe te heqe dore nga ‘Open Balkan’ Rama ka treguar fuqi te madhe te liderit ka deshmuar çka do te thote percaktim e vendosmeri per diçka qe te kesh filluar te vazhdosh ta besh.

Si kryetar i Serbise i kam borxh nje falenderim te madh se pa perkushtimin e tij dhe pa energjine e fuqine e tij, Ballkani i Hapur nuk do te mund te mbijetonte”, u shpreh Vuçiç.
Leave a Reply

Your email address will not be published.