Thellohet krisja mes Sali Berishës dhe Ilir Metës/ Ja rruga që do ndjekë ish kryeministri


Ish kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se zgjedhja e Presidentit te ri te vendit, nuk ka shkaktuar krisje mes tij dhe Ilir Metes.

Por ajo la lene nje “qejfmbetje” tek Berisha, i cili tha se nese Meta do e kishte shtyre per ne raundin e peste, shanset per desh’tim sipas tij nuk ishin te vogla.

Pyetje: Presidenti Ilir Meta tha qe nuk ka krisje me ju po ju keni kri’sje me te?

Sali Berisha: Jo, jo, asnje asnje te vetme. Te vetmen qejf mbetje qe kam do doja te kishte shtyre ne raundin e peste zgjedhjen e Presidentit dhe shanset per nje deshtim te raundit te peste nuk ishin te vogla.

Pyetje: A do shkoni ne Gjykaten Kushtetuese per proceduren e perzgjedhjes se presidentit Meta, ju ftoi dje ta sfidoni ne gjykate?

Sali Berisha: Une jam shume i kursyer ne ate drejtim, e verteta eshte qe Kushtetua ne germe nuk njeh kufizim, por germa eshte germe nuk ka kufizime, je jashte apo brenda si kushtetute, si fryme pastaj ka diskutim.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *