Vuçiçit bën urimin për Begajn: I bindur se do të zhvillojmë marrëdhënie të mira dhe miqësore ashtu siq do Rama…

Të shumtë kanë qenë reagimet dhe urimet, pas votimit në Kuvendin e Shqipërisë të Presidentit të ri të vendit, Bajram Begaj.

Nuk ka munguar edhe urimi nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç, duke u shprehur i bindur se do të zhvillojnë marrëdhënie të mira dhe një bashkëpunim ekonomik që do t’i shërbejë më shumë qytetarëve.

“Ju përgëzoj për zgjedhjen tuaj si President i Republikës së Shqipërisë dhe ju uroj që ta kryeni me sukses këtë detyrë të përgjegjshme. Jam i bindur se do të zhvillojmë marrëdhënie të mira dhe miqësore dhe bashkëpunim edhe më të mirë ekonomik në shumë fusha, në të mirë të qytetarët, eshte shprehur Vucic.

Leave a Reply

Your email address will not be published.