Bardhi tregon se cfare ndodhi: Nuk bojkotojmë seancën për President, qëndrimi opozitar i vërtetë është…

Deputeti Gazment Bardhi reagon për zgjedhjen e presidentit të ri, ku kandidat është Bajram Begaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi thekson se PD nuk ka bojkotuar seancën plenare, por nuk do të votojë për Begajn.

REAGIM I GAZMENT BARDHIT:
Nuk bojkotojmë, por nuk votojmë. Dmth “bëjmë sehir”! Pra shkojmë në Kuvend si dëshmitarë për të legjitimuar procesin dhe me atë rast marrim edhe rrogën! Ky po është qëndrim opozitar i vërtetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *