Sali Berisha flet për herë të parë. I përgjigjet Evi Kokalarit rreth akuzave ndaj Belind Këlliçit


Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur u shpreh per here te pare per ak’uzat e Evi Kokalarit ndaj Belind Kelliçit si dhe mbi lobingjet ne PD. Ai deklaroi se ato jane te pashmangshme sepse ndodhin ne çdo proces zgjedhjesh.

Ai theksoi se pavaresisht se nuk i do, lobingjet nuk i ndalon dot duke bere thirrje qe per zgjedhjen e nenkryetareve dhe sekretareve ne PD te votohet ne menyre te pandikuar.

Pas zgjedhjeve te 22 majit, ish-anetarja e ‘Rithemelimit’ Evi Kokalari hodhi ak’uza ndaj Belind Kelliçit duke thene se vendin ne Kryesi e ka fituar permes man’ipulimit te votave dhe lobingjeve.

Berisha: Asnje proces nuk eshte i paracaktuar. Ne çdo proces zgjedhor lobimi eshte problem dhe kuptohet si kryetar partie eshte proces shume i papelqyeshem por kudo qe kam pare votime ne PD kam pare dhe lobime.

Kjo eshte e verteta! Nuk ka patur proces me transparent se zgjedhja e kryesise dhe po kaq do jete dhe zgjedhja e nenkryetareve dhe sekretareve. Garantoj transparence te plote, lobimin nuk e dua dhe pse do doja ta ndaloja. Bej thirrje qe secili te votoje i pandikuar dhe ne perputhje me vullnetin e tij.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *