Erion Veliaj shtrëngon duart me Armando Dukën/ Shpërthen Erion Braçe: Ti çfarë politikani


Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka ironizuar kryebashkiakun e Tiranes, Erion Veliaj lidhur me perp’lasjen qe ai ka patur me kreun e Federates Shqiptare te Futbollit. Braçe ka hedhur ne Instagram, nje foto “portret” te Armand Dukes, e qe sipas “TemA”, kishte urdheruar vendosjen e portretit te tij ne “Arenen Kombetare”.

Por portreti ka marre vemendjen e nje komentuesi te socialistit, i cili i kujton perplasjen mes Dukes dhe kryebashkiakut Veliaj. Pikerisht ne kete moment, Braçe nuk nguron qe te hedhe thumbin e tij, por nuk komenton me gjate.

PJESE NGA BISEDA:

Braçe shkruan krahas fotos: PAS GJUAJTJES ME TORTE, “MONDALIZI” U TRANSFORMUA! Thoni cte doni!
Komentuesi: U mundua lali, por s’mundi
Braçe: eshte politikan i madh shume.

Mesa duket ironia e Braçes, vjen pikerisht nga momenti kur duket se Veliaj e Duka kane sheshuar perplasjet mes tyre, te cilat arriten kulmin disa muaj me pare gjate zgjedhjeve per kreun e Federates Shqiptare te Futbollit. Pas kallezimeve, Prokuroria e Tiranes nisi nje hetim per Duken, me akuzen e shperdorimit te detyres.

Ndersa FSHF ve ne dispozicion edhe nje material audio, ku degjohet zeri i kryebashkiakut Veliaj, qe kerkonte mbeshtetjen ne bllok te kandidatit Eduard Prodani, nderkohe qe nuk mund te numeroheshin heret qe kryebashkiaku leshon gojen ne menyre te ren’domte e vul’gare, duke permendur org. gjeni’tale.
Leave a Reply

Your email address will not be published.