Kë shigjeton Aktivistja Kokalari: Turp t’ju vijë! Do të flas me emra dhe mbiemra nëse…


Aktivistja e njohur, Evi Kokalari, ka reaguar ndaj deputetit Belind Kelliçi, i cili ishte nder me te votuarit ne zgjedhjet per kryesine e PD. Ne nje reagim ne rrjetet sociale, Kokalari aku’zon Kelliçin se ka lobuar per tu votuar si anetar i kryesise.

Kokalari shprehet se eshte e gatshme qe te flase me emra e fakte konkrete nese man’ipulohen votat ne votimin e se premtes per nenkryetaret e partise dhe sekretarin e pergjithshem.

Reagimi i Kokalarit

“Nuk dua te degjoj me qe Belind Kelliçi dhe Fatbardha Kadiu kane qene me te votuarit ne Kryesi. Dhe hipok’rizine e Belindit kur thote se eshte i prekur nga kjo dashamiresi ne votim, kur e di fare mire si e arriti, ben mire ta perdore per ata qe e rrethojne dhe jo per njerezit me IQ te konsiderueshme.

“Tu’rp ti vi Belindit dhe shokeve te tij te ngushte qe nxorren anetare te Keshillit dhe anetare te Forumit Rinor te lobojne per te dhe per Fatbardha Kadiun ne 22 Maj. Nuk eshte aspak etike qe nje anetare i Keshillit te loboj per miqte e tij kunder anetareve te tjere.

“Ky quhet orientim vote dhe eshte nje lloj man’ipulimi i vullnetit te lire. Ky akt duhet te ndesh’kohet nga Komisioni i etikes nese PD do kete nje te tille.

“T’urp edhe per ata qe nisen nje list lobimi per Kryesi ne mengjesin e 22 Majit, duke lene jashte deputet dhe njerez qe vertet i jane gjendur Sali Berishes prane qe diten e pare dhe qe doktori i kishte dhene nje shans te barabarte per Kryesi, ashtu siç dhe e meritonin.

“Ju jeni po aq te shan’tazhueshem sa ishit me Lulzim Bashen, dhe helbete ju jeni te fundit qe ju bashkuat karvanit te Berishes. Ja, ky eshte karakteri, integriteti dhe hipok’rizia juaj.

“Kam kater jave qe bej perpjekje pikerisht per te mbrojtur voten e 22 Majit dhe te 3 Qershorit, dhe nuk do t’ju le ti merrni vote individeve si Oerd Bylykbashi, Agron Shehaj dhe disa te tjereve nese ata kandidojne kete te Premte.

“Keta e kane treguar integritetin dhe kapacitetin e tyre dhe kane aq dinjitet qe mos ngelen krijesa te lobimeve. Jam gati te flas ne detaje nese kandidaturat dhe votat e te Premtes manipulohen/orientohen. Do flas me emra, mbiemra dhe fakte!!”, – tha ai.
Leave a Reply

Your email address will not be published.