Lefter Maliqi: Rrëzimi i Ramës çështje muajsh. Binomi do të dominojë me çdo kusht


Ish-deputeti Lefter Maliqi, thote se binomi Sali Berisha-Ilir Meta, eshte binomi qe do te rrezoje qeverine Rama dhe do te bashkoje socialistet me demokratet.

“Per shqiptaret sot dhe pas 25 korrikut lind opozita e vertete. Dhe binomi Meta- Berisha eshte binomi qe do te rrezoje Ramen dhe kete qeverisje. Do bashkoje opoziten dhe socialistet e zhg’enjyer, qe do te mbroje demokracine dhe do te riktheje pluralizmin ne Shqiperi”, tha Maliqi.

Me tej, politikani qe ka aderuar ne disa parti politike, foli dhe per procesin e zgjedhjes se anetareve te rinj te Kryesise se PD, sot. Sipas tij, kjo “ishte nje dite e mire per PD”.

“Pati prurje te reja ne Kryesine e PD-se. Mu be qejfi qe me i votuari ishte Belind Kelliçi dhe Ina Zhupa dhe disa te tjere. Rikthimi i Topallit eshte nje vlere per PD sepse ka njohje te medha ne PD. Ne kemi pas nje opozite qe ishte blere nga nje kryeminister, dhe per shqiptaret erdhi nje moment. Koha e therriti Berishen ne skene, pavaresisht veprimit te non grata nga SHBA”, u shpreh Lefter Maliqi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *