Grida Duma rreshtohet në krah të Sali Berishës: I vetmi LIDER që meriton respekt


Deputetja e Partise Demokratike Grida Duma ka reaguar nje dite pas rizgjedhjes se Sali Berishes ne krye te PD. Gjate nje deklarate per mediat ajo eshte shprehur se kjo eshte nje zgjedhje e demokrateve dhe ajo e njeh Berishen si liderin qe krijoi PD-ne dhe do ta respektoje per personalitetin e tij dhe figuren e tij pasi per te eshte nje lider historik.

Ajo u shpreh se jane demokratet ata te cilet kane marre kete vendim dhe se PD do te kishte nje te ardhme me Sali Berishen ne krye dhe se do ta respektonte per personalitetin e tij, dhe do di te pergjigjem ndaj momenteve te veshtira qe ka sot PD, por mbi te gjitha per te njohur vullnetin e demokrateve.

Duma: Kane vendosur demokratet, nuk kam ndonje koment per kete.Une e njoh Sali Berishen si lideri qe krijoi PD-ne. Do respektoj personalitetin e tij. Une kam nje mesazh urimi per te, qe nga momenti i pare qe Sali Berisha, per dinjitetin e tij thote ai, te zgjidhte dhe çeshtjen gjyqesore per non-graten.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *