Lulzim Basha inj’oron Sali Berishën për zgjedhjet: Këta mbetje të komunizmit më kujtojnë …


Ish-kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha nuk e ka in’joruar dot procesin e votimit sot, per pasardhesin e tij ne krye te detyres. Me nje fitore thuajse te sigurte te Sali Berishes kunder Ibsen Elezit, Basha ka dhene mesazhin e tij “te koduar”. Sot, ai ka kujtuar kryengritjen e bur’gut te Spaçit, duke u kerkuar ndjekesve qe te mos jene pe’ng te te shkuares.

“Rev’olta e Qafe Barit eshte pjese e trashegimise politike te rezistences antikomuniste, e bashke me vendet e kujteses, perben nje pasuri shpirterore dhe kulturore qe duhet mbrojtur e nderuar per te mos lejuar qe harresa te fshije vua’jtjet dhe sak’rificat qe farketuan shpirtin e rezistences ndaj regjimit mi’zor, per te mos lene mbetjet e komunimizit te relativizojne dhim’bjen dhe pergjegjesite e te shkuares, per te mos e marre kurre lirine si te mireqene,”-shkruan Basha nder te tjera.

Sot demokratet zgjedhin kreun e ri te PD. Sipas njoftimit te PD-se, zgjedhjet kane nisur qe ne oren 08:00 dhe do te zgjasin deri ne oren 18:00, por nese do te kete anetare te tjere qe duan te votojne pas kesaj ore, mund t’a bejne.
Leave a Reply

Your email address will not be published.