Shpër’then Baton Haxhiu: Kush është Alibeaj që të përjashtojë Sali Berishën


Analisti Baton Haxhiu thote se platforma e prezantuar nga kryetari i Grupit Parlamentar te Partise Demokratike Enkelejd Alibeaj, nuk duhet te perjashtoje ish-kryeministrin Sali Berisha.

Haxhiu u shpreh se Berisha, ndonese eshte e keqja e PD-se, duhet konsumuar nga brenda dhe duhet te provoje zgjedhjet lokale te vitit 2023.

“Nuk mundet te ndertohet nje platforme kunder nje njeriu, pra ne kete rast kunder Sali Berishes. Ky njeri duhet te konsumohet duke qene ne krye dhe te shohe veshtiresine e funksionimit.

Duhet t’i provoje zgjedhjet lokale te ardhshme dhe ta shijoje humbjen apo fitoren. Nuk mundet qe ne betejen qe ka bere, ta de’nosh duke mos e bere pjese te PD”, tha Haxhiu.

Sipas tij, Berisha nuk largohet me veprime mekanike por duhet t’i mbushet mendja elektoratit qe ai nuk duhet te jete ne krye,  teksa shtoi se ish-kryeministri po sillet si autokrat me zhvillimin e zgjedhjeve ne deget e PD-se.
Leave a Reply

Your email address will not be published.