Nikoll Lesi me deklaratë të fortë: Prisni se nuk keni parë akoma fuqinë e Berishës dhe Metës


Zhvillime interesante vijne nga opozita, pas largimit te Lulzim Bashes si kryetar i PD. Ish-kryeministri Berisha ndonese po lu’ftohet fort nga kryeministri, ambasadorja amerikane, nga nje pjese e PD-se e cila luan per dyshen Basha-Rama, perseri po mbaron zgjedhjet ne çdo dege te PD-se ne rrethe. Nderkohe mesohet se ne maj 2023, pra pas nje viti, do te jene zgjedhjet vendore.

Ilir Meta ka lajmeruar se do te zbrese fort ne fushen e betejes politike. Ndaj duke patur miqesi dhe harmoni te plote me ish-kryeministrin Berisha, Ilir Meta do te kandidoje personalisht per kryebashkiak te Tiranes ne emer te krejt opozites.

Kjo do te jete beteja me e madhe per kryeqytetin ne 30 vite e kusur.

Nuk dihet saktesisht nese kryeministri Rama do te rikandidoje Erion Veliaj apo Belinda Ballukun, por mbetet e konfirmuar nga burime shume konfidenciale se Ilir Meta do te synoje marrjen e Bashkise se Tiranes.

Ilir Meta ka provuar te gjitha detyrat; deputet, zv/kryeminister, minister, kryeminister, kryetar parlamenti, President Republike. Tani qe u bashku perseri me Berishen, prisni se nuk keni parë akoma fuqinë e tyre.

Me sa duket do ta provoje edhe kryetar bashkie ne Tirane. Dhe nuk duket e larget kjo detyre, pasi PS-ja do kete perballe nje luf’tetar qe kur zbret ne bulevard nuk shikon majtas apo djathtas, por drejt te objektivi, ndonese Erion Veliaj do te jete i parzmuar nga amerikanet, Soros, Rama dhe populli i majte.

Nese pjesa gri vendos per njerin, atehere fituesi do kete ngjyren gri!
Leave a Reply

Your email address will not be published.