Presidenti Ilir Meta i drejtohet Gjykatës: Rama do përballet me Ilir Metën. Pse ka frikë ai nga …


Ne nje konference per mediat kete te marte, Presidenti Ilir Meta, u shpreh se Edi Rama i ben thirrje SPAK-ut te hetoje Berishen e Meten qe te mos hetoje korrpsionin e tij.

Meta theksoi se marreveshja e 17 majit e 5 viteve me pare ka de’mtuar interesat kombetare te vendit.

“Shqiperia e pret Ilir Meten qe i rreh zemra per interesin kombetar. Edhe mbrojtja dhe mbeshtetja e çeshtjes se Kosoves, por edhe shume çeshtje te tjera te rendesise kombetare jane de’mtuar seriozisht nga marreveshja e 5 viteve me pare. Ne e kemi kohen perpara. Shqiptaret presin nje lidershipi qe mban fjalen. Shqiptaret presin llogaridhenie nga te gjithe. Mua me ben pershtypje, pse ka fri’ke nje kryeminister nga drejtesia e vete qe e ka kapur prej fyti.

I ben thirrje SPAK-ut qe te hetoje Ilir Meten? Padiskutim, shume mire e ben kete gje. Meta ka ar’met me te forta, qe jane e verteta dhe transparenca. Meta nuk i eshte shmangur asnjehere drejtesise.

Pas 24 korrikut, Meta dhe mijera shqiptare do te shkojne para gjykatave me fakte dhe prova, jo me deklarata politike, per te gjithe mullaret e korrpsionit qe lartesohen çdo dite”, tha Meta.
Leave a Reply

Your email address will not be published.