Berisha i vendosur: Bashkë me Ilir Metën! Na prisni se po vijmë. Jua tregoj unë presionet atyre


Ish-kryeministri Sali Berisha i pyetur ne lidhje me kerkesat e Edi Rames dhe ministrit te Drejtesise, Ulsi Manja, drejtuar prokuroreve te SPAK-ut per te hetuar ate dhe presidentin Ilir Meta, ka “shpe’rthyer” ne te qeshura.

Berisha tha se prej vitesh ndonese po kerkojne, nuk kane arritur te gjejne asnje dokument qe e implikon ate. “ Le te hapin 30 po ti beje.

Mua te me mbajne ne presion ata? I mbaj une ne presion ata. Kane vite qe kerkojne dhe nuk gjejne asgje. Kane tme’rr nga une dhe Meta. Ne opozite do te jemi bashke.

Edhe per Meten le t’ i nxjerrin. Ne flasim me dokumenta, le te nxjerrin nje.

Rama dhe Manja e dine qe ky pushtet nuk qendron dot nese do te kete nje opozite te vertete. Jo lepuri ne bark, po kane hor’ror ne shpirt”, tha Berisha.
Leave a Reply

Your email address will not be published.