Kreu i SPAK, Kraja: Rama ka punën e vet, Ne kemi punën tonë. Aktualisht kemi nën hetim …


Kreu i SPAK Arben Kraja ka reaguar per here te pare pas kerkeses se kryeministrit Edi Rama qe Prokuroria e Posaçme duhet te hetoje ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ne nje deklarate per gazetaret, Kraja u shpreh se ne lidhje me ato qe eshte shprehur Rama, nuk ka asnje koment, ndersa theksoi se nuk ndihet i kerc’enuar.

Kraja theksoi gjithashtu se SPAK ka shume çeshtje pe’nale ne hetim.

Arben Kraja: Sot ishim per te raportuar per vitin 2021. U zhvillua nje mbledhje efektive. Ne lidhje ne deklaratat e kryeministrin nuk kam asnje koment.

Nuk ndihem i intim’iduar.

Ne KLP u zhvillua nje mbledhje efektive me debatet e duhura dhe produktet e duhura. Nuk kam komente. Une po punoj normalisht, gjithe prokuroret dhe hetuesit.

SPAK ka ne hetim shume çeshtje pe’nale. Ne çdo moment qe kemi per te bere publike diçka, i bejme.

Nuk kam reagime per asgje (per deklaratat per Berishen).

SPAK ka ne hetim shume çeshtje pen’ale.

Komunikimi:

Pyetje: Ne lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama keni ju nje koment?

Arben Kraja: Jo nuk kam

Pyetje: A ndiheni te inti’miduar nga keto deklarata?

Arben Kraja: Jo, ne po punojne normalisht te gjithe prokuroret po vazhdojne punen.

Pyetje: A ka SPAK ministra apo zyrtare te nivelit te larte aktualisht?

Arben Kraja: SPAK ka ne hetim shume çeshtje pen’ale ne çdo moment qe kemi per te bere publike e bejme zyrtare. Nuk kam koment per deklaratat qe ka bere Rama. Ne vazhdojme punen tone.
Leave a Reply

Your email address will not be published.