Çim Peka tregon skenarin: Ramës ju prishën planet me Bashën. E ka punën pisk me Berishën


Gazetari Çim Peka, ka komentuar deklaratat e Rames, i cili i kerkoi SPAK, duke mbrojtur Ardian Dvoranin, Peka ne fjalen e tij, deklaroi se Rama eshte mes zja.rreve ne te gjitha anet, me kryesorja perballe Berishes me te cilin nuk ben dot pazare.

“Rama i ka menduar te gjithe si Basha, por me Berishen nuk ben dot pazare. I rrethuar ne te gjitha anet nga zja.rri. Rama ka probleme edhe me Erdogan, i premtoi largimin e kreut te KMSH. Te gjitha strategjite Rama i nderton mbi pazare. Rama eshte i shant.azhuar nga te gjitha krahet. I shantazhuar me do.sjet me ministrat e tij. Rama nuk ka prova per Berishen”, tha Peka.

Nder te tjera, Peka komentoi edhe reagimet e Rames pas Asamblese se Partise Socialiste ku sulmoi serish, S PAK, duke thene se eshte i njeanshem.

“Rama s’ka asnje raport me mor’alin, ligjin dhe normat. Haj’dut i rendomte qe mendon si i blen te gjithe, ku i prishet skema shperf’ytyrohet. Kur s’kishte opozite perballe, e kupton sa keq ka qene ky vend. Kishte blere opoziten. Duke blere kunder’shtarin nuk te duhet te besh ndonje loje te madhe”, keshtu u shpreh Peka.
Leave a Reply

Your email address will not be published.